Gérard Bertrand. De éen zal het niks zeggen, een ander weet meteen ‘die rugbyberoemdheid!’, terwijl de wijnliefhebber vraagt ‘familie van de Bertrand van Domaine de Villemajou te Boutenac, in Corbières?’ Inderdaad. Toen in 1987 zijn vader bij een auto-ongeluk omkwam, diende hij noodgedwongen op 22-jarige leeftijd het wijnstokje over te nemen. Toch had hij ook nog tijd voor zijn sportcarrière, en voor zijn ambities als wijnproducent.
‘Wijntycoons als Torres, Antinori en Mondavi zijn mijn grote voorbeeld’ vertelt hij, ‘producenten die goede wijnen maken, en ook de distributie op orde hebben en begrijpen wat marketing voor een streek of een wijn betekent.’
Vandaar dus de bijzondere uitmonstering van de rosé. Gelukkig vergeet hij de essentie niet. De inhoud. En die is prima. Subtiele zuidrosé. Klein rood fruit, lichtkruidig, fijnzinnig droog. Prima geslaagd weer dit oogstjaar.