Laten we het verhaal nog maar eens vertellen.
We hebben hier te maken met nota bene een Amsterdamse initiatief: drie Andreas kruisen op het halslabel om dat te onderstrepen. Voormalig consultant van Accenture zag meer in belletjes dan in cijfertjes. Liet zijn baan voor wat ie is en ging de baan op om bij Lequart Champagne Passy-Grigny zijn passie te verwezenlijken: zelf een champagnemerk creëren en exploiteren.
Daarvoor had hij natuurlijk naar een coöperatie kunnen gaan om daarvan mainstream sap te betrekken. Allez hup en stunten maar…De consultant liet zich echter consulteren om te belanden bij voornoemde Lequart en zonen, een familiebedrijf dat rond de tien hectare bezit in het hart van de Marne vallei. Officieel gecertificeerd werkend volgens de HVE richtlijnen (Haute Valeur Environnementale), VDC (Sustainable Viticulture in Champagne) en zich overigens al sinds 1988 officieus inspannend voor een beter milieu.
Hun druiven moesten het worden, zijn ideeën over blends werden geblend met die van hen: de formule Love x Live, (l'Amour x La Vie) is het resultaat, L2 voor vrienden. Je moet maar zo denken, voor hetzelfde geld was het K3 geworden. Enfin. We dwalen af.
Je zult begrijpen dat we we dergelijke zaken gewoonlijk met de nodige argwaan bekijken. Storytelling is een groot goed in de wijnwereld maar al te vaak echter worden we geconfronteerd met klatergoud, een Hollywood decor of schone schijn. Mooie verhalen zonder happy end. Helemaal als er sprake is van 'consultants'.
Zodoende laten we de inhoud van de fles daarom maar de vertelling doen. En al is de Marne vallei het epicentrum van druif pinot meunier deze chardonnay voelt zich er duidelijk ook op zijn gemak. Drie jaar rijping achter de rug en zich presenterend als een rijpe, smeuïg gevulde brut. Via de zacht blossende mousse richting abrikoos, appelrasp, iets exotisch, licht romig, een kruimeltje brioche, een blobje custard en een mooie 'wijnige' afdronk.
Blanc de consultant.