Domaine Maby

La Fermade 2021
Geproefd op 6 mei 2023

Maby. Niet te verwarren met maybe.

Is een van de betere domeinen ter plekke. En daar weten ze in deze appellation die nu niet bepaald bekendstaat als top-of-the-bill dan weer wel top-of-the-bill-wijnen te maken. Richard Maby zag zijn inspanningen beloond worden met zijn uitverkiezing tot Wijnmaker van het Jaar 2021 in de Rhône. 

Ook dit jaar (of misschien beter gezegd: juist dit jaar) een puur op zijn fruit gemaakte zuidelijke rhône. Met een hoofdrol voor grenache (55%) en een support act door syrah (25) en mourvèdre (20). Nadruk op frambozen, rijpe bessen en kersen. Snufje syrah-peper. Een donatie aardsigheid namens mourvèdre. Veel souplesse. 

Ondanks het jaar met flink veel uitdagingen in 2021 (vorst in de lente; wiebelige zomer; noodzakelijke late oogst) wederom een verrukkelijke rouge

Bekijk hier alle goed scorende wijnen van Colaris
Domaine Maby
Rood
Lirac - Frankrijk
Te koop bij Prijs
Colaris € 16,50
Rood
Lirac - Frankrijk
Te koop bij Prijs
Colaris € 16,50